Ronaldo porozumiał się z fiskusem

DI, PAP
opublikowano: 09-06-2018, 20:18
aktualizacja: 09-06-2018, 20:59

Według madryckiego dziennika “El Mundo” piłkarz ma zwrócić skarbówce 19 mln euro.

Cristiano Ronaldo porozumiał się z hiszpańskim fiskusem w sprawie spłaty zaległego zadłużenia wobec organu podatkowego.

Zobacz więcej

Cristiano Ronaldo

REUTERS/Susana Vera/FORUM

Jak poinformował w sobotę portal dziennika “El Mundo”, portugalski napastnik Realu Madryt "w ostatnich godzinach" porozumiał się z władzami hiszpańskiego fiskusa. Gazeta otrzymała w tej sprawie potwierdzenie od jego kierownictwa.

Z pisemnego dokumentu hiszpańskich władz skarbowych wynika, że kwota zwrotu, na który zgodził się Cristiano Ronaldo opiewa na 19 mln euro. W zamian fiskus ma zakończyć proces wytoczony piłkarzowi z powodu ukrywania przez gracza części zobowiązań podatkowych.

Cristiano Ronaldo jest oskarżony o nie zapłacenie 14,7 mln euro zobowiązań podatkowych z tytułu swoich praw do wizerunku w latach 2011-2014.

Według niektórych komentatorów polubowne rozwiązanie w sprawie przeciwko Cristiano Ronaldo może wpłynąć na plany piłkarza co do zmiany klubu. 26 maja po zakończeniu finału Ligi Mistrzów w Kijowie piłkarz zasugerował, że odejdzie z Realu Madryt. W klubie tym występuje od 2009 r.

W maju Ronaldo zwrócił się do hiszpańskiej skarbówki z wnioskiem o polubowne zakończenie prowadzonego przeciwko niemu postępowania. Piłkarz zaproponował fiskusowi zwrócenie 14 mln euro.

Dziennik "El Mundo" przypomniał, że w sytuacji gdyby skarbówka chciała konsekwentnie i surowo dochodzić zaległych pieniędzy, Ronaldo musiałby zapłacić około 100 mln euro.

Na początku tego roku dziennik "El Confidencial" ujawnił, że hiszpański fiskus oskarżył Cristiano Ronaldo o cztery przestępstwa podatkowe, w tym o zadeklarowanie mniejszych o 77 proc. wpływów z tytułu swoich praw do wizerunku. Urzędnicy skarbowi zarzucili piłkarzowi zatajenie 106 mln euro.

Według gazety honoraria, z tytułu których Ronaldo nie uiścił podatku, zostały wypłacone piłkarzowi za udział w kampaniach reklamowych dużych koncernów. Wśród nich były m.in. takie firmy jak Nike, Coca-Cola, Emirates oraz Toyota.

W 2015 r. Ronaldo zwrócił hiszpańskiemu fiskusowi 5,7 mln euro. Portugalczyk zapłacił tę kwotę krótko po tym, jak urząd skarbowy w Madrycie uruchomił śledztwo w sprawie nieprawdziwych informacji przekazywanych przez piłkarza Realu w swoich deklaracjach podatkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Ronaldo porozumiał się z fiskusem