Ronaldo zarabia ponad 100 mln EUR rocznie; jego auta i domy warte są 53 mln

  • PAP
opublikowano: 18-11-2021, 19:34

ronaldoKapitan reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie z rocznymi dochodami na poziomie ponad 100 mln euro, szacują rodzime media. Wskazują, że godna podziwu jest też wartość nieruchomości i aut Portugalczyka.

Lorraine O Sullivan / imago sport / Forum

Lizboński dziennik "Correio da Manha" wskazuje w czwartek, że łączna wartość rozsianych po całym świecie domów i rozmaitych nieruchomości napastnika Manchesteru United opiewa na kwotę 27 mln euro.

"36-letni piłkarz ma wiele nieruchomości w różnych zakątkach świata, m.in. w Nowym Jorku, Turynie, Marbelli i Madrycie” - przypomniał portugalski dziennik online Sapo, wskazując, że część luksusowych apartamentów Cristiano Ronaldo posiada też na rodzinnej Maderze oraz w Lizbonie, gdzie zaczynał swoją zawodową karierę piłkarską.

Portal przypomina, że Ronaldo w klasyfikacji ekonomicznego magazynu "Forbes" znajduje się na pierwszym miejscu wśród piłkarzy z łącznymi wpływami na poziomie 107 mln euro. Około 60 mln otrzymuje w ramach wynagrodzenia za grę w piłkę, zaś 47 mln euro z reklam.

Portugalskie media wskazują, że godna podziwu jest też zawartość posiadanych przez Portugalczyka garażów. Obecnie znajduje się w nich 20 luksusowych aut o łącznej wartości około 26 mln euro.

Rodzime media, powołując się na doniesienia brytyjskiego dziennika "The Sun", wskazują, że portugalski piłkarz może mieć obecnie zdeponowanych na kontach bankowych około 432 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane