Czytasz dzięki

Ropa drożeje na koniec najgorszego tygodnia od prawie 12 lat

opublikowano: 13-03-2020, 08:34

Cena ropy rośnie w piątek rano, ale to niewielkie odreagowanie ostatnich spadków, donosi Reuters.

Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney zwraca uwagę, że wobec skali przeceny podczas mijającego tygodnia piątkowy wzrost kursu niewiele zmienia.
Ropa Brent drożeje obecnie o 3 proc. do 34,26 USD. Kurs ropy WTI rośnie o 2,7 proc. do 32,35 USD. Ropa Brent jest jednak o ok. 25 proc. tańsza niż tydzień temu. To największy spadek jej ceny od grudnia 2008 roku.

Notowania ropy Brent przez ostatni tydzień
Zobacz więcej

Notowania ropy Brent przez ostatni tydzień

Największy wpływ na notowania ropy w mijającym tygodniu miała decyzja Arabii Saudyjskiej o zwiększeniu wydobycia do rekordowego poziomu i jednoczesnym znacznym zmniejszeniu cen. Spowodowało to krach na rynku ropy w poniedziałek. Jednocześnie na rynku umacnia się przekonanie o znacznym spadku popytu na ropę z powodu pandemii koronawirusa, która spektakularnie ograniczyła globalny transport i osłabiła aktywność gospodarczą. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane