Ropa drożeje pomimo wyższych zapasów w USA

opublikowano: 15-05-2019, 17:44

Dla inwestorów ważniejszy jest wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie niż większa niż oczekiwano zwyżka zapasów surowca w USA.

Kurs ropy WTI z czerwcowych kontraktów rośnie o 0,7 proc. do 62,19 USD. Baryłka ropy Brent z lipcowych kontraktów drożeje o 1,25 proc. do 72,06 USD.

Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 5,4 mln baryłek, podał amerykański Urząd Informacji o Energii (EIA). Analitycy oczekiwali spadku zapasów o 1,4 mln baryłek. Zapasy benzyny spadły o 1,1 mln baryłek, a destylatów wzrosły o 100 tys. baryłek. Oczekiwano spadku zapasów benzyny o 600 tys. baryłek, a destylatow o 500 tys. baryłek.

Obawy inwestorów wzrosły po ogłoszeniu przez USA natychmiastowego wycofania personelu z Iraku w związku ze wzrostem napięcia spowodowanym serią zamachów na tankowce i instalacje naftowe w regionie Zatoki Perskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy