Ropa drożeje przez sztorm Ernesto i porwanie pracowników w Nigerii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-08-2006, 09:47

Cena ropy wzrosła w piątek w Nowym Jorku do najwyższego poziomu od ponad tygodnia z powodu obaw o formujący się na Atlantyku sztorm, który może zbliżyć się do Zatoki Meksykańskiej - podają brokerzy.

Cena ropy wzrosła w piątek w Nowym Jorku do najwyższego poziomu od ponad tygodnia z powodu obaw o formujący się na Atlantyku sztorm, który może zbliżyć się do Zatoki Meksykańskiej - podają brokerzy.

Prognozy meteo mówią o możliwości uformowania się kolejnego tropikalnego sztormu Ernesto, który po przejściu koło Jamajki może dotrzeć do Zatoki Meksykańskiej.

Rynek jest też zaniepokojony sytuacją w Nigerii, gdzie doszło do kolejnego porwania 3 pracowników spółek z sektora naftowego.

"Jakiekolwiek zakłócenia w dostawach ropy, chociaż niewielkie, mogą mieć swoją reakcję na rynku w postaci zwiększonych zakupów surowca" - uważa Naohiro Niimura z Mizuho Corporate Bank Ltd. w Tokio.

Ropa w dostawach na październik zdrożała na NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym o 69 centów, czyli 1 proc., do 73,05 USD.

Brent w Londynie na ICE Futures zdrożała o 46 centów do 73,14 USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa drożeje przez sztorm Ernesto i porwanie pracowników w Nigerii