Ropa lekko w dół, bo są szanse na cieplejszy koniec stycznia w USA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2005, 12:42

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Londynie zniżkują w środę przed południem po wtorkowym skoku do najwyższego od siedmiu tygodni poziomu, bo w prognozach pogody dla USA pojawiły się informacje o możliwej cieplejszej końcówce stycznia - podają brokerzy.

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Londynie zniżkują w środę przed południem po wtorkowym skoku do najwyższego od siedmiu tygodni poziomu, bo w prognozach pogody dla USA pojawiły się informacje o możliwej cieplejszej końcówce stycznia - podają brokerzy.

Wprawdzie na przyszły tydzień zapowiadane są dla północno- wschodnich obszarów USA niższe od średniej temperatury powietrza, ale do końca miesiąca mogą one wzrosnąć do normalnie notowanych o tej porze - podał National Weather Service. "W prognozach pojawiły się informacje o możliwej łagodniejszej pogodzie w USA" - powiedział Kevin Blemkin, broker Man Financial w Londynie. "Mroźna aura utrzyma się przez niedługi czas, a i tak tej zimy dominuje ciepła pogoda" - dodał. Na dodatek są szanse, że w ubiegłym tygodniu o 1 mln baryłek wzrosły amerykańskie zapasy ropy. Analitycy mają natomiast podzielone zdania co do tego, czy rezerwy paliw destylowanych wzrosły czy też nieznacznie spadły. Departament Energii przedstawi w Waszyngtonie swój cotygodniowy raport na ten temat w środę o 17:00 lokalnego czasu, a nie jak zwykle o 10:30 (16:30 naszego czasu).

Tymczasem baryłka ropy Brent spod dna Morza Północnego w dostawach na marzec staniała na giełdzie paliw IPE w Londynie przed południem o 29 centów, czyli 0,6 proc., do 45,10 USD. W tym czasie lekka ropa WTI w handlu elektronicznym na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku staniała o 24 centy, do 48,14 USD za baryłkę. Jest ona obecnie o 14 proc. tańsza niż odnotowane w październiku 2004 rekordowe ponad 55 USD za baryłkę, i o 37 proc. droższa niż przed rokiem o tej porze.

We wtorek ropa na zamknięciu sesji w USA pozostała na poziomie z poprzedniego notowania chociaż w czasie handlu jej cena wzrosła o ponad dolara do 49,50 USD, najwyższego poziomu od 30 listopada, po zapowiedzi chłodniejszych dni na północnym-wschodzie, gdzie zużywa się o tej porze roku najwięcej oleju opałowego.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane