Ropa najtańsza od prawie dwóch tygodni

(Marek Druś)
10-08-2006, 21:14

Cena ropy spadła w czwartek na NYMEX do najniższego poziomu od prawie dwóch tygodni. To skutek wiadomości o próbie przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w samolotach na trasach transatlantyckich. Inwestorzy oczekują pogorszenia nastrojów konsumentów i głębszego spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego. Może to spowodować duży spadek popytu na ropę.

Cena ropy spadła w czwartek na NYMEX do najniższego poziomu od prawie dwóch tygodni. To skutek wiadomości o próbie przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w samolotach na trasach transatlantyckich. Inwestorzy oczekują pogorszenia nastrojów konsumentów i głębszego spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego. Może to spowodować duży spadek popytu na ropę. Na zamknięciu czwartkowej sesji na NYMEX cena baryłki z wrześniowych kontraktów staniała o 3,1 proc. do 74,0 USD.

MD, bigcharts.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa najtańsza od prawie dwóch tygodni