Ropa najtańsza od trzech tygodni

opublikowano: 29-06-2015, 13:25

Cena ropy spadła o ponad 1 USD poniżej 62 USD za baryłkę przez wydarzenia w Grecji, które zniechęciły inwestorów do ryzykownych aktywów, donosi Reuters.

Kurs ropy Brent spadał o 1,66 USD do 61,60 USD i był najniższy od 5 czerwca. Zmierza do zakończenia sesji najniższą wartością od 15 kwietnia.

Cena amerykańskiej ropy spadła o 1,40 USD do 58,23 USD za baryłkę, najniższej wartości od 9 czerwca.

Rynek spodziewa się dalszego spadku notowań ropy bo nie liczy na rozwiązanie problemów Grecji przed referendum 5 lipca, twierdzą analitycy.

- To może być moment, kiedy nastąpi przełamanie spadkowe i cena ropy Brent zejdzie poniżej 60 USD z powodu tygodnia niepewności – powiedział Bjarne Schieldrop, szef analizy rynku towarowego w SEB w Oslo.

Nagromadzenie niepewności spowodowało, że część uczestników rynku przekonuje iż najlepiej jest przestać teraz handlować.

- Czas dać spokój, jechać na wakacje, wycofać się z rynku i uznać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze – powiedział David Hufton, szef brokera PVM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa najtańsza od trzech tygodni