Ropa najtańsza od tygodnia, sztorm raczej nie zniszczy platform

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-08-2006, 09:22

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku utrzymują się na najniższym poziomie od tygodnia, gdyż sztorm tropikalny Ernesto oddala się od platform wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku utrzymują się na najniższym poziomie od tygodnia, gdyż sztorm tropikalny Ernesto oddala się od platform wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej.

Royal Dutch Shell zamierza skierować robotników ponownie do pracy na platformach w Zatoce, po tym jak Ernesto zmienił kierunek na północny-wschód.

Dodatkowo do 20 tys. baryłek ropy zostało zwiększone wydobycie na remontowanym polu naftowym Prudhoe Bay na Alasce, należącym do BP Plc.

Tropikalny sztorm Ernesto, szalejący nad wschodnim wybrzeżem Kuby, we wtorek ma dotrzeć do Florydy. Miejscowe władze zaapelowały do mieszkańców o gromadzenie zapasów żywności i pilne podjęcie innych przygotowań.

Zdaniem synoptyków, Ernesto, który w poniedziałek nieznacznie osłabł, nad Florydą ponownie nabierze mocy, a jego uderzenie może okazać się niszczące.

Na Florydzie przed stacjami benzynowymi i sklepami z żywnością już w poniedziałek tworzyły się długie kolejki gromadzących zapasy ludzi.

Ropa w dostawach na październik na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym podrożała o 13 centów do 70,74 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa najtańsza od tygodnia, sztorm raczej nie zniszczy platform