Czytasz dzięki

Ropa po porannych spadkach znowu drożeje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-08-2005, 16:40

Ceny ropy naftowej na światowych giełdach paliw po przedpołudniowych spadkach zaczęły znowu rosnąć - podają dealerzy.

Ceny ropy naftowej na światowych giełdach paliw po przedpołudniowych spadkach zaczęły znowu rosnąć - podają dealerzy.    

    Po wcześniejszych ocenach, że zbliżający się do Zatoki Meksykańskiej huragan Katrina nie spowoduje szkód w tym regionie, gdzie produkowane jest 30 proc. amerykańskiej ropy, traderzy obawiają się jednak jego skutków

    Katrina, która w czwartek dotarła z Wysp Bahama na Florydę, spowodowała już śmierć dwóch osób.

    Na Florydzie huragan w nocy z czwartku na piątek przyniósł gwałtowne ulewy i wichury o prędkości dochodzącej do 129 km na godzinę. Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i zrywał dachy.

    Koncerny naftowe Royal Dutch Shell i BP zdecydowały o ewakuacji części swoich pracowników z platform wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej. 

    Baryłka lekkiej ropy WTI w dostawach na październik na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku zdrożała w piątek po otwarciu handlu o 26 centów, do 67,75 USD.

    W czwartek na zamknięciu sesji za ropę płacono w USA 67,49 USD/b, najwięcej od kiedy zaczęto handlować kontraktami na NYMEX w 1983 r. Ceny ropy są obecnie wyższe niż przed rokiem o 56 proc. 

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane