Ropa ponownie tanieje

DI, PAP
14-09-2011, 09:01

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w  Nowym Jorku podczas tej sesji spadają w reakcji na kryzys zadłużenia w Europie i  obawy, że słabnąca gospodarka tego regionu oraz USA spowodują spadek popytu na  paliwa - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,60 USD do 88,61 USD.


Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 59 centów do 111,30 USD za baryłkę.


"Mamy mniejszy popyt na paliwa, co jest konsekwencją słabszego od oczekiwań wzrostu gospodarczego w krajach rozwiniętych" - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney.


"Wzrost gospodarczy w największych zachodnich krajach jest słabszy niż był kilka miesięcy temu i jeszcze staje się cały czas coraz powolniejszy" - dodaje.


W środę dane o amerykańskich zapasach ropy poda Departament Energii USA (DoE).


Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy spadły w USA o 3 mln baryłek.


Spodziewany jest też spadek zapasów benzyny - o 500 tys. baryłek.


We wtorek po południu swoje wyliczenia o zapasach podał Amerykański Instytut Paliw. Z jego raportu wynika, że zapasy benzyny wzrosły w ub. tygodniu o 2,67 mln baryłek, za to zapasy ropy spadły aż o 55,05 mln b

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa ponownie tanieje