Czytasz dzięki

Ropa przerywa serię zwyżek

opublikowano: 17-06-2020, 07:59

Obawy związane z drugą fala pandemii koronawirusa i wzrost zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych wywierają negatywny wpływ na wycenę ropy w środowy poranek.

Kontrakty terminowe na amerykańską odmianę WTI na nowojorskiej giełdzie NYMEX cofnęły się w kierunku 37 USD za baryłkę po tym jak podczas dwóch poprzednich sesji zdrożały o niemal 6 proc. 

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Wśród inwestorów odżyły obawy w związku z nowymi przypadkami infekcji Covid-19 w Chinach, gdzie w Pekinie władze zdecydowały m.in. o zamknięciu szkół oraz wprowadzeniu ograniczeń w części miasta.

Z kolei według danych American Petroleum Institute zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych zwiększyły się w ubiegłym tygodniu o 3,86 mln baryłek. Stało się tak mimo, że ograniczono wydobycie surowca od marca o przynajmniej 2 mln baryłek dziennie. 

W środowy poranek ropa WTI kwotowana była na poziomie 37,40 USD/b po tym jak we wtorek wzmocniła swoją wycenę o 3,4 proc.

Z kolei benchmarkowa europejska odmiana Brent handlowana była na ICE Futures Europe na poziomie 40,18 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane