Czytasz dzięki

Ropa tanieje czwarty dzień

opublikowano: 26-02-2020, 11:25

Choć środa zaczęła się na rynku ropy od lekkiego odbicia, kolejne godziny przyniosły powrót notowań surowca do spadkowego trendu. Ponownie o przecenie przesądziły obawy inwestorów związane z epidemią koronawirusa, donosi Reuters.

Czarne złoto tanieje już czwarty dzień, a notowania zeszły do wielomiesięcznych minimów.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Kontrakty terminowe na benchmarkową odmianę ropy Brent spadały około godziny 10.30 polskiego czasu o 2 proc. (1,11 USD) do 53,84 USD za baryłkę. Z kolei wycena futures na amerykańską WTI zniżkowały o 1,7 proc. (85 centów) schodząc do 49,05 USD za baryłkę.

Wśród informacji napędzających przecenę jest m.in. obniżona przez bank Goldman Sachs prognoza popytu na ropę w 2020 r. Amerykańska instytucja zredukowała projekcję wzrostu popytu do 600 tys. baryłek dziennie z 1,2 mln oczekiwanych wcześniej, Dodatkowo obniżyła swoją prognozę ceny Brent z 63 do 60 USD/b.

Wcześniej ceny ropy wzrosły w związku z małą podażą, wśród nadziei na głębszą redukcję wydobycia przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę (OPEC) i jej sojuszników, w tym Rosję, grupę znaną jako OPEC+.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy