Ropa tanieje z powodu obaw rozprzestrzenienia epidemii

opublikowano: 24-01-2020, 13:26

Kurs ropy Brent zszedł w piątek poniżej 62 USD i zmierza do zakończenia tygodnia spadkiem z powodu obaw rozprzestrzenienia się koronawirusa, który doprowadził już do śmierci 26 osób, informuje Reuters

Inwestorzy obawiają się, że skutkiem epidemii będzie znaczący spadek podróży, co przełoży się na niższy popyt na paliwa i ropę. W Chinach działania mające powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa spowodowały zawieszenie transportu publicznego w 10 miastach.

Ropa Brent z marcowych kontraktów tanieje o 0,3 proc. do 61,84 USD. W skali tygodnia jej cena spada o ok. 5 proc. Ropa WTI z marcowych kontraktów tanieje o 0,2 proc. do 55,48 USD.

- Należy być przygotowanym na negatywne niespodzianki jeśli chodzi o popyt w Chinach – powiedział Eugen Weinberg, analityk Commerzbanku. – Wpływ tego jest tym większy, że ograniczenia zostały wprowadzone w okresie sezonu podróży świątecznych w Chinach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane