Ropa w USA poniżej 62 USD/b

  • PAP
opublikowano: 26-04-2021, 08:42

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA jest wyceniana poniżej 62 USD za baryłkę. Globalni inwestorzy oceniają prognozy popytu na paliwa przed ważnym posiedzeniem krajów OPEC+ w tym tygodniu - informują maklerzy.

fot. Bloomberg

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 61,84 USD, niżej o 0,48 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 65,74 USD za baryłkę, niżej o 0,56 proc.

Inwestorzy zastanawiają się nad prognozami globalnego popytu na paliwa przed zbliżającym się posiedzeniem krajów sojuszu OPEC+.

Gospodarki Stanów Zjednoczonych i Chin wychodzą z pandemii Covid-19 w mocnej formie. Są też pozytywne sygnały z niektórych krajów Europy, ale rynki paliw stoją w obliczu dużych trudności z powodu zaostrzenia pandemii koronawirusa w Indiach, które są trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej.

Taka sytuacja może stanowić problem dla krajów OPEC+, które wcześniej zdecydowały, że od maja będą zwiększać dostawy ropy.

Solidny początek tego roku dla notowań ropy naftowej na świecie nieco wytracił siłę w połowie marca, ponieważ w niektórych regionach na świecie zaczęły się pojawiać silniejsze fale pandemii Covid-19.

"Spodziewam się, że w nadchodzących dniach handel na rynkach paliw będzie niepewny, ponieważ nastroje rynkowe wahają się - między rosnącym optymizmem w USA i Europie, a obawami o kryzys zdrowotny w Indiach" - mówi Vandana Hari, współzałożycielka firmy konsultingowej Vanda Insigts.

"Kraje OPEC+ prawdopodobnie w tym tygodniu utrzymają swój dotychczasowy kurs, bo globalne fundamenty na rynkach ropy nie zmieniły się wystarczająco od ich poprzedniego spotkania, aby to wymagało zmian w umowie dotyczącej dostaw ropy z poszczególnych państw sojuszu" - dodaje.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w Nowym Jorku zdrożała o 1,2 proc. Był to najmocniejszy wzrost notowań surowca od ponad tygodnia.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane