Ropa wprowadza zamieszanie

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska
opublikowano: 05-04-2016, 13:07

Ostatnia nadzieja w dzisiejszych danych ISM dla usług, by szefowa Rezerwy Federalnej Yallen zmieniła zdanie. Yellen będzie w czwartek gwiazdą finansowego show, z udziałem byłych szefów Fed: Bena Bernanke, Alana Greenspana i Paula Volckera.

Szanse, że powie coś nowego w porównaniu ze swoim wystąpieniem z zeszłego tygodnia, są niewielkie, ale nie zmienia to faktu, że czwartkowe spotkanie będzie wielkim rynkowym wydarzeniem. Według prognoz, dzisiejszy ISM pokaże dobrą kondycje gospodarki USA. 

Ameryka trzyma się dobrze, ale co z tego, skoro na świecie nie jest spokojnie. Dzisiaj znowu w centrum uwagi znajdą się dane API o zapasach ropy w USA, jutro pojawi się raport EIA. Notowania ropy spadły, bo na rynku jest jej dużo, Iran zwiększa produkcję, a szanse na porozumienie w sprawie zamrożenia wydobycia są coraz mniejsze. 

Europa publikuje dzisiaj dane o PMI dla usług, a także wskaźnik o sprzedaży detalicznej w strefie euro. Bardzo słabo wypadły zamówienia w przemyśle niemieckim. Nastroje nie są dobre. Oliwy do ognia dolał szef gabinetu premiera Japonii Yoshihide Suga, który zasugerował możliwość interwencji walutowej. O tym, że ten tydzień może być ważny dla jedna, plotki krążą już od kilku dni. Przed posiedzeniem Bank of Japan, zaplanowanego pod koniec kwietnia, może się jeszcze sporo wydarzyć.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Polecane