Ropa WTI najdroższa od 3 lat, gaz ziemny od 7 lat

opublikowano: 27-09-2021, 21:19

Ropa i gaz ziemny zdrożały wyraźnie w poniedziałek w związku z przekonaniem, że przemawiają za tym fundamenty rynku.

Zarówno w przypadku ropy jak i gazu analitycy wskazują na niski poziom zapasów, m.in. z powodu huraganów w Zatoce Meksykańskiej, które doprowadziły do ograniczenia produkcji. Nadal nie została ona odtworzona, a eksperci twierdzą, że taka sytuacja może utrzymać się do przyszłego roku.

- Jest oczekiwanie na dalszy wzrost ceny zarówno ropy jak i gazu ziemnego w nadchodzących miesiącach, bo fundamenty obecnie przemawiają zdecydowanie na korzyść byków i jednocześnie dynamika oraz czynniki techniczne wskazują na wyższe ceny w krótkim i średnim terminie – powiedział Tyler Richey, współwydawca Sevens Report Research.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z listopadowych kontraktów rósł o 2 proc. do 75,45 USD. Kurs gazu ziemnego z październikowych kontraktów rósł o 11 proc. do 5,706 USD za 1 mln BTU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane