Ropa zaczyna tydzień od przeceny

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 12-09-2022, 06:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rynek ropy rozpoczął nowy tydzień od korekty spadkowej. Inwestorzy nadal obawiają się przełożenia blokad covidowych W Chinach na poziom popytu na surowiec.=, donosi Reuters.

fot. James MacDonald/Bloomberg

Podczas porannego poniedziałkowego handlu, kontrakty na ropę Brent zniżkowały o około 1,4 proc. taniejąc o 1,28 USD i schodząc do poziomu 91,56 USD za baryłkę. W piątek zyskiwały na finiszu sesji 4,1 proc.

Z kolei futures na amerykańską odmianę WTI traciły dziś rano 1,5 proc. zniżkując o 1,34 USD i zniżając się do pułapu 85,45 USD za baryłkę. W piątek ten kontrakt zyskał natomiast 3,9 proc.

Wpływ ubiegłotygodniowej decyzji tzw. OPEC+ o redukcji podaży okazał się krótkotrwały i górę ponownie wzięły obawy związane z kondycją chińskiej gospodarki, głównego konsumenta ropy oraz o przyszły popyt w perspektywie nowych blokad covidowych.

Negatywy wydają się przeważać nad pozytywami na rynku ropy – ocenił Jun Rong Yeap, strateg rynkowy w IG. W jego opinii nie można wykluczyć, że ropa Brent może zejść w pobliże poziomu 85 USD/b.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane