Ropa zniżkuje przez wzrost zapasów w USA

PM
opublikowano: 21-01-2021, 21:40

W czwartek cena ropy naftowej zaczęła spadać po publikacji danych API, które pokazały, że po trzech tygodniach spadków nastąpiła pierwsza odbudowa zapasów.

Ropa West Texas Intermediate z dostawą w marcu staniała o 18 centów (0.3 proc.) i ustabilizowała się na poziomie 53,13 USD za baryłkę na giełdzie New York Mercantile Exchange. Marcowe kontrakty na ropę Brent spadły o 0,07 proc. (2 centy). Baryłka kosztowała na giełdzie ICE Futures Europe 56,10 USD.

Energy Information Administration swoje cotygodniowe dane o dostawach ropy i produktów ropopochodnych opublikuje w piątek. Opóźnienie jest przypisywane poniedziałkowemu świętu Martina Luthera Kinga oraz środowej inauguracji prezydenckiej.

API podało w środę wieczorem, że dostawy ropy w USA wzrosły o 2,6 mln baryłek w tygodniu zakończonym 15 stycznia. Dane pokazały również, że zapasy benzyny zwiększyły się o 1,1 mln baryłek, a zapasy destylatów o 816 tys. baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane