Czytasz dzięki

Ropa znów powyżej 40 USD

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 09-09-2020, 15:27

Po wtorkowej przecenie ropa w środę odrabia straty, a notowania surowca wybiły się ponownie powyżej poziomu 40 USD za baryłkę.

Kontrakty terminowe na „czarne złoto” zyskują ponad 1,2 proc. po ustabilizowaniu się na najniższym poziomie od połowy czerwca. Mimo zwyżki, notowania nadal kształtują się poniżej poziomu z wtorkowego otwarcia. 

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Ropa europejskiej benchmarkowej odmiany Brent w dostawach w listopadzie wyceniana jest na giełdzie w Londynie na poziomie około 40,24 USD za baryłkę.

Mocniejsza, bo ponad 2 proc. zwyżka ma miejsce w przypadku amerykańskiej odmiany WTI, która zdrożała do ok. 37,52 USD/b.

Na rynku ciąży powolne ożywienie popytu w Azji, koniec sezonu samochodowego w USA i złagodzenie ograniczeń produkcji OPEC +. Wciąż szaleje pandemia koronawirusa, a Bank of America Merrill Lynch i rosyjski wiceminister energetyki szacują, że pełne przywrócenie zużycia ropy może zająć około trzech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane