Rosati-Ożywienie gospodarcze jest, ale "anemiczne"

SZCZECIŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO HOLDING SPÓŁKA AKCYJNA
19-02-2003, 16:08

WARSZAWA (Reuters) – Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Dariusz Rosati powiedział w środę, że produkcja przemysłowa za styczeń potwierdza coraz wyraźniejsze sygnały mówiące o spodziewanym ożywieniu gospodarczym, ale ożywnienie to jest niewielkie.

W styczniu 2003 roku produkcja przemysłowa wzrosła licząc rok do roku o 4,2 procent i spadła miesiąc do miesiąca o 5,9 procent.

Ankietowani przez agencję Reuters analitycy spodziewali się, że produkcja w styczniu wzrosła o 4,3 procent licząc rok do roku.

"Dane te nie są zaskoczeniem i są zgodne z oczekiwaniami rynku. Potwierdzają one powolne ożywienie gospodarcze, które pozostaje anemiczne. Nie zmieniam swojej prognozy wzrostu PKB na pierwszy kwartał w wysokości dwóch procent" - powiedział Rosati.

((Autor: Kuba Kurasz, Reuters Messaging: kuba.kurasz.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel. 022 6539700, kuba.kurasz@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SZCZECIŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO HOLDING SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosati-Ożywienie gospodarcze jest, ale "anemiczne"