Czytasz dzięki

Rosenberg: szczyt S&P500 za nami, recesja w USA w ciągu 12 miesięcy

opublikowano: 22-06-2018, 07:56
aktualizacja: 22-06-2018, 07:57

S&P500 osiągnął maksimum rynku byka w styczniu, w ciągu następnych 12 miesięcy można spodziewać się recesji w USA, uważa David Rosenberg, główny ekonomista i strateg w Gluskin Sheff & Associates Inc.

- Cykle umierają, a wiecie jak umierają? Fed strzela im w czoło – powiedział Rosenberg podczas konferencji w Montrealu.

Zobacz więcej

David Rosenberg, fot. Bloomberg

Jego zdaniem, S&P500 osiągnął 26 stycznia największą wartość w trwającym od dziewięciu lat rynku byka. Od tego czasu indeks stracił 4 proc. Rosenberg uważa, że to klasyczna późna faza cyklu rynkowego, charakteryzująca się wzrostem wynagrodzeń przy pełnym zatrudnieniu, „chłodnięciem” rynku surowców i pojawieniem się potencjalnej wojny handlowej. Jego zdaniem, wynikiem będzie wyższa inflacja.

- Jesteśmy świadkami znaczącej zmiany na rynkach. Fed jest odpowiedzialny za rajd o 1000 punktów w tym cyklu więc musimy zwrócić uwagę co będzie się działo, kiedy film zacznie być odtwarzany do tyłu – powiedział główny ekonomista Gluskin Sheff & Associates, który trafnie przewidział nadejście Wielkiej Recesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane