Rosengren: rośnie ryzyko zakładanej ścieżki wzrostu stóp w USA

Szacunki dotyczące wzrostu gospodarczego USA są coraz słabsze, co powoduje wzrost ryzyka planowanej przez Fed ścieżki podwyżek stóp procentowych, powiedział Eric Rosengren, szef Fed w Bostonie.

Rosengren zaznaczył, że jakkolwiek grudniowa mediana prognoz dotyczących ścieżki wzrostu stóp wciąż jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na 2016 rok, to rośnie ryzyko jej realizacji.

Zobacz więcej

Eric Rosengren

- Byłbym bardzo czuły na warunki gospodarcze za granicą, jakiekolwiek osłabienie krajowej sytuacji gospodarczej i ścieżkę inflacji w USA – powiedział szef Fed w Bostonie.   

W grudniu członkowie FOMC prognozowali, że w 2016 roku dojdzie do czterech podwyżek stóp procentowych. Rosengren jest uważany, za jednego z najbardziej gołębich członków FOMC. 

- Dalsze zacieśnianie będzie wymagało, aby dane były dostatecznie mocne, aby wzrost był zgodny lub powyżej potencjału, tak aby członkowie władz Fed byli pewni, że inflacja osiągnie wyznaczony cel 2 procent  - powiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rosengren: rośnie ryzyko zakładanej ścieżki wzrostu stóp w USA