Rosja: 10 najbogatszych rodzin wzbogaciło się o ponad 20 mld USD

opublikowano: 31-08-2017, 14:41
aktualizacja: 31-08-2017, 14:43

Forbes wyliczył, że każda z 10 najbogatszych rodzin w Rosji wzbogaciła się w ubiegłym roku o ponad 2 mld USD.

W rankingu rosyjskich najbogatszych klanów pierwsze miejsce zajmuje rodzina oligarchy Michaiła Gutsjeriewa. Jej pięciu najbogatszych członków ma łącznie 9,91 mld USD. Drugie miejsce zajmują Arkady i Igor Rotenberg z łącznym majątkiem 4,2 mld USD. Ich klan wzbogacił się w ubiegłym roku o 2,8 mld USD m.in. dzięki rządowym kontraktom wynikającym z objęcia Rosji sankcjami, twierdzi Forbes. Bracia Rotenbergowie są zaangażowani m.in. w budowę mostu z Rosji na Krym.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Pierwszą trójkę najbogatszych rosyjskich klanów zamykają bracia Aleksiej i Dmitrij Anajewowie. Majątek bankierów szacuje się na 2,7 mld USD.

W 2016 roku 10 najbogatszych rosyjskich rodzin wzbogaciło się łącznie o 26,3 mld USD, wyliczył Forbes. Dla porównania, 10 najbogatszych rodzin w USA wzbogaciło się w tym samym okresie o łącznie 530 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja: 10 najbogatszych rodzin wzbogaciło się o ponad 20 mld USD