Rosja blokuje strony wzywające do bojkotu wrześniowych wyborów

opublikowano: 08-07-2016, 14:52

Rosyjski nadzorca zablokował cztery strony internetowe wzywające do bojkotu wyborów parlamentarnych we wrześniu w związku z działaniami rządu, który systematycznie zwiększa kontrolę nad social mediami, donosi Bloomberg.

Roskomnadzor, działał na wniosek prokuratorów, którzy stwierdzili, że portale wzywały do "skoordynowanych działań ze strony społeczeństwa do organizowania protestów z naruszeniem obowiązujących przepisów”. Dwie z tych witryn usunęły już materiały, które ponoć naruszają prawo.

Aktywne próby zakłócania wyborów do niższej izby parlamentu naruszają porządek konstytucyjny Rosji – napisał Roskomnadzor w oświadczeniu.

Decyzja budzi kolejne wątpliwości dotyczące swobód osobistych w Rosji, szczególnie, że dzień wcześniej prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która zmusza firmy telefoniczne i dostawców internetowych do przechowywania danych osobowych przez pół roku.

Wybory do Dumy Państwowej są zaplanowane na 18 września.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane