Czytasz dzięki

Rosja chce wydzierżawić milion hektarów azjatyckim firmom spożywczym

opublikowano: 13-09-2019, 11:08

Rosja chce, aby więcej azjatyckich firm spożywczych wykorzystywało grunty rolne na wschodzie kraju, starając się otworzyć nowe rynki eksportowe, informuje Bloomberg.

Rząd zdołał już przyciągnąć takie firmy jak chiński konglomerat Legend Holdings Corp. i China Mengniu Dairy Co. Ltd. do inwestowania na Dalekim Wschodzie. Rosja rozważa obecnie wnioski od firm azjatyckich o kolejne 1 mln hektarów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wspólne inwestycje z innymi krajami pomogą Rosji pobudzić rozwój gospodarczy w ogromnej i słabo zaludnionej części kraju i otworzyć więcej rynków eksportowych. W przypadku Chin, pozyskiwanie większej ilości żywności z Rosji pomogłoby zaspokoić potrzeby importowe, zapewniając jednocześnie inne źródło dostaw w następstwie wojny handlowej z USA, która wstrząsnęła rynkami rolnymi.

"Wiele rynków w Azji jest zamkniętych dla rosyjskich produktów rolnych. Jednym ze sposobów ich otwarcia jest stworzenie zachęt lub przyciągnięcie inwestorów z, powiedzmy, Chin, by produkowali tutaj, w partnerstwie z Rosjanami”, powiedział Leonid Pietchow, dyrektor generalny rosyjskiej Agencji Inwestycji Dalekowschodnich i Eksportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane