Rosja i Białoruś po gospodarce zajmą się integracją polityczną

PAP, DI
opublikowano: 09-11-2019, 20:35

Po integracji gospodarczej Rosja i Białoruś zajmą się integracją polityczną – prognozuje dziennik "Kommiersant".

Po wdrożeniu założeń zapisanych w "mapach drogowych" dotyczących gospodarki będzie można mówić o integracji politycznej; idea polega na tym, by po gospodarce iść w kierunku polityki – powiedziało dziennikowi źródło w strukturach rządowych Rosji.

Powołując się na źródła zaznajomione z trwającymi obecnie rozmowami na szczeblu rządów Rosji i Białorusi, "Kommiersant" podaje, że 16 "map drogowych" uzgodniono w całości. Większość spośród 31 "map drogowych" ma być ustalona przed 19 listopada, gdy w Moskwie spotkają się premierzy Rosji i Białorusi - Dmitrij Miedwiediew i Siarhiej Rumas. Szefowie rządów mają zająć się nierozwiązanymi dotąd problemami, do których należy rolnictwo i energetyka. "Kommiersant" zaznacza, że pięć spośród 31 "map drogowych" dotyczy takich kwestii jak utworzenie jednolitych rynków energii elektrycznej, ropy, gazu i produktów naftowych oraz rozwoju elektrowni atomowej.

Jeszcze jedną kwestią problematyczną pozostają przepisy podatkowe. Białoruś nie zgadza się z planami zakładającymi, że do 1 kwietnia 2021 roku Państwo Związkowe będzie miało jednolity kodeks podatkowy – relacjonuje moskiewski dziennik.

Wszystkie gospodarcze "mapy drogowe" strony mają uzgodnić przed 1 grudnia br. Gdyby się to udało, zatwierdzono by je w Moskwie 8 grudnia, na który przypadać będzie 20. rocznica podpisania przez Rosję i Białoruś umowy o Państwie Związkowym – zapowiada "Kommiersant".

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy