Rosja: Iłłarionow wzywa całkowitej do rezygnacji z VAT

(Marek Druś)
opublikowano: 13-10-2005, 09:40

Andriej Iłłarionow, doradca ekonomiczny prezydenta Rosji nawołuje do całkowitej rezygnacji z podatku VAT. – Stany Zjednoczone nie mają VAT i jakoś przetrwały – powiedział.

Andriej Iłłarionow, doradca ekonomiczny prezydenta Rosji nawołuje do całkowitej rezygnacji z podatku VAT. – Stany Zjednoczone nie mają VAT i jakoś przetrwały – powiedział.

Iłłarionow twierdzi, że rezygnacja z VAT jest metodą na „holenderską chorobę” (deindustrializacja w związku z wykryciem złóż surowców naturalnych, umocnieniem waluty i wzrostem importu dóbr przemysłowych) rosyjskiej gospodarki.

Tymczasem plany obniżenia stawki VAT z 18 do 13 proc. niepokoją ministra gospodarki Germana Grefa. Jego zdaniem, takie działania w obliczu wzrostu kwot przeznaczanych na zwrot VAT mogą kosztować budżet Rosji nawet 500 mld rubli.

MD, RBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane