Rosja może sprzedać taniej zanieczyszczoną ropę

opublikowano: 15-05-2019, 16:55

Minister energii Aleksander Nowak zasygnalizował, że Rosja może sprzedać taniej zanieczyszczoną ropę, która popłynęła rurociągiem Przyjaźń, donosi Reuters.

O środowej deklaracji Nowaka poinformowała rosyjska agencja Interfax. Minister energii miał także zapewnić, że dostawy rurociągiem Przyjaźń zostaną przywrócone do normalnego stanu do końca tego roku.

Aleksander Nowak
Zobacz więcej

Aleksander Nowak fot. Bloomberg

Do zanieczyszczenia ropy dostarczanej rurociągiem Przyjaźń  doszło w kwietniu. Właściciel rurociągu, Transnieft, oskarżył o to firmy wydobywające ropę.

Ilość zanieczyszczonej ropy jest trudna do oszacowania. Ukraina, która niedawno wznowiła przesył rosyjskiej ropy na Słowację, Węgry i do Czech poinformowała, że wciąż jest ona zanieczyszczona i będzie tak jeszcze przez cztery do sześciu miesięcy. Ukrtransnafta poinformowała agencję Reuters, że do 14 maja dotarło do niej ok. 350 tys. ton zanieczyszczonej rosyjskiej ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy