Rosja: Nie słabnie zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do Polski

DI, PAP
opublikowano: 14-12-2007, 16:38

Wejście Polski do strefy Schengen, które nastąpi 21  grudnia, nie przeszkodzi tysiącom Rosjan w powitaniu Nowego Roku i spędzeniu prawosławnych świąt Bożego Narodzenia w Polsce.

Świadczy o tym wzmożony ruch, panujący w tych dniach w polskich placówkach konsularnych w Moskwie, Petersburgu i Kaliningradzie.

"Wszyscy chcą przysłowiowym rzutem na taśmę uzyskać polską wizę krótkoterminową, która będzie ważna również po wejściu Polski do Schenegen. Oczywiście - tylko na terenie Polski" - powiedział w piątek PAP kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie Michał Greczyło.

Z kolei dyrektor przedstawicielstwa Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie Andrzej Sierakowski zauważył, że turyści z Rosji w tym sezonie świąteczno-noworocznym będą mieli do dyspozycji taką samą liczbę pociągów specjalnych do Polski, jak w poprzednich latach. "A nawet większą, bo po raz pierwszy pojedzie pociąg z Petersburga" - dodał.

"Ani w Moskwie, ani w Petersburgu, ani w Kaliningardzie nie będzie nikogo, kto wykupił w biurze podróży pobyt w Polsce na Nowy Rok czy prawosławne Boże Narodzenie i kto by nie pojechał"- zapewnił Sierakowski.

Przedstawiciel POT w Moskwie przypomniał też, że większość rosyjskich turystów jedzie pociągami do Brześcia, a tam przesiada się do autokarów.

Sierakowski nie chciał snuć prognoz na temat ruchu turystycznego z Rosji do Polski w dłuższej perspektywie. "Od dwóch lat mówimy biurom turystycznym, że coś się zmieni. Organizatorzy mają więc odpowiednią wiedzę" - powiedział.

Natomiast Greczyło przypomniał, że 1 czerwca weszła w życie umowa o ułatwieniach wizowych między Unią Europejską i Rosją. "Wprowadziła ona różne regulacje, które również Polska stosuje, a które w dużym stopniu spełniają wymogi Schengen" - podkreślił.

"Po wejściu Polski do strefy Schengen nie będzie więc jakiegoś szczególnego traktowania obywateli Federacji Rosyjskiej. Owszem, pewnemu zaostrzeniu ulegną wymogi dotyczące dokumentów. Nie będą to jednak drastyczne zmiany, gdyż normy Schengen w dużym stopniu już są stosowane" - wskazał polski konsul.

Greczyło przypomniał również, że Rosja wynegocjowała niższą niż inne kraje opłatę za wizę schengeńską - 35 euro.

W 2006 roku Polskę odwiedziło 710 tys. turystów z Rosji, w 2005 - 735 tys., a w 2004 - 700 tys.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane