Rosja nie wznowi dostaw ropy naftowej rurociągiem "Przyjaźń"

IAR
22-11-2007, 21:15

Rosja nie wznowi dostaw ropy naftowej rurociagiem "Przyjaźń". Taką informację przekazał listownie szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Konstantin Kosacziow swojemu odpowiednikowi w litewskim Sejmie Justinasowi Karosasowi.

Kosacziow twierdzi, że ropa naftowa nie może być dostarczana do Możejek rurociągiem "Przyjaźń" z powodów technicznych.

Stan techniczny ropociągu bada rosyjski monopolista "Transneft" . Przedsiębiorstwo to jest też odpowiedzialne za remont tego odcinka rurociągu "Przyjaźń", z którego dostarczana była ropa na Litwę i Łotwę.

Do listu Kosacziow dołączył raport o stanie technicznym ropociągu, sporządzony przez "Transneft". Przedstawione są w nim szczegóły usterek technicznych ropociągu, który został zbudowany przed 40 laty.

Rosja wstrzymała dostawy ropy w lipcu zeszłego roku - zaraz po tym, jak rafineria w Możejkach została sprzedana PKN Orlen. Obecnie Możejki importują ropę drogą morską - co jest znacznie droższe od dostaw drogą lądową.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rosja nie wznowi dostaw ropy naftowej rurociągiem "Przyjaźń"