Rosja: pieniądze z funduszy Rosji pomogą bankom

opublikowano: 04-12-2014, 14:43

Prezydent Władimir Putin ogłosił, że część pieniędzy z dwóch funduszy państwa, stworzonych na gorsze czasy, trafi do rosyjskich banków, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Z powodu sankcji nałożonych na Rosję przez Zachód rosyjskie banki zostały praktycznie odcięte od zagranicznych źródeł finansowania. Spowodowało to, że największe z nich, jak VTB, Gazprombank czy Rosyjski Bank Rolny musiały wystąpić do państwa o pomoc w związku z koniecznością regulacji zobowiązań.

- Mamy znaczne oszczędności, powinny stać się skutecznymi  inwestycjami – powiedział w czwartek Putin w orędziu wygłoszonym przez Zgromadzeniem Federalnym. - Wykorzystując nasze rezerwy, po pierwsze z Narodowy Funduszu Dobrobytu, proponuję rekapitalizować wiodące krajowe banki, aby oferowane fundusze były wykorzystane do kredytowania najważniejszych projektów w realnej gospodarce – dodał.

Kwota wsparcia banków nie została ujawniona. Narodowy Fundusz Dobrobytu ma aktywa sięgające 81,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy