Rosja: PMI dla usług podskoczył najmocniej od ponad trzech lat

opublikowano: 03-08-2016, 11:58

Rosyjski sektor usługowy rósł w lipcu 2016 r. mocniej niż zakładały prognozy. Dynamika zwyżki była najwyższa od ponad trzech lat, donosi Bloomberg. Po raz pierwszy od grudnia 2014 r. nowe przedsięwzięcia zmusiły spółki do zatrudnienia większej liczby pracowników.

Rosyjski indeks aktywności w sektorze usług wzrósł do 55 z 53,8 w czerwcu, wynika z danych zaprezentowanych przez firmę Markit. To rezultat lepszy od wszystkich prognoz zbieranych  przez Bloomberg, których mediana zakładała spadek wskaźnika do poziomu 52,9. 

Stabilizacja zmówień zakończyła 5 ½ -letni okres spadku i przyczyniła się do ponownego wzrostu liczby miejsc pracy oraz wzrostu zaufania biznesu – ocenia Samuel Agass, ekonomista Markit. Dodaje, że „…wzrost prawdopodobnie utrzyma się w ciągu najbliższych miesięcy i nadal będzie wspierać całościowe ożywienie w sektorze prywatnym w Rosji".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Rosja: PMI dla usług podskoczył najmocniej od ponad trzech lat