Rosja: poważna awaria sieci energetycznej na wybrzeżu czarnomorskim

opublikowano: 30-01-2007, 20:57

Silne wiatry i opady mokrego śniegu uszkodziły we wtorek linie energetyczne na czarnomorskim wybrzeżu Rosji, powodując całkowite wstrzymanie dostaw prądu - podały rosyjskie władze i media.

Silne wiatry i opady mokrego śniegu uszkodziły we wtorek linie energetyczne na czarnomorskim wybrzeżu Rosji, powodując całkowite wstrzymanie dostaw prądu - podały rosyjskie władze i media.

Awaria, do której doszło w całym regionie około godziny 14.00 czasu miejscowego (około 12.00 w Polsce) doprowadziła również do przerwania dostaw wody i wyłączenia sieci grzewczej. Powstały utrudnienia w ruchu lotniczym i kolejowym.

Miejscowe media także wieczorem informowały jeszcze o znacznych ograniczeniach w dostawach energii. W telewizji pokazywano ulice pełne pojazdów poruszających się po pozbawionych światła ulicach Soczi i przechodniów szukających schronienia przed opadami.

Soczi rywalizuje z południowokoreańskim Pyeongchang i austriackim Salzburgiem o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2014 roku.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane