Rosja: Rada Bezpieczeństwa za wzmocnieniem potencjału militarnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-07-2005, 19:54

Rosyjska Rada Bezpieczeństwa wezwała w czwartek do pilnego podjęcia "niezbędnych, dodatkowych środków w celu wzmocnienia potencjału militarnego Rosji" - podała w czwartek agencja Interfax.

Rosyjska Rada Bezpieczeństwa wezwała w czwartek do pilnego podjęcia "niezbędnych, dodatkowych środków w celu wzmocnienia potencjału militarnego Rosji" - podała w czwartek agencja Interfax.

    "Konieczne jest nowe podejście do zagrożeń i niebezpieczeństw pochodzących z zewnątrz oraz zmiana wizji militarno-strategicznych, dotyczących charakteru i środków ewentualnego prowadzenia wojny" - napisała Rada w dokumencie zatytułowanym "Strategia bezpieczeństwa narodowego dla Rosji".

    Wiceszef Rady Polityki Zagranicznej i Obrony (SWOP) Aleksandr Biełkin potwierdził, że dokument taki wpłynął do gremium, którego zadaniem jest opiniowanie projektów, zanim zostaną przekazane rządowi. Biełkin odmówił jednak podania szczegółów ze względu na poufność tekstu, który zostanie upubliczniony po przeanalizowaniuprzez SWOP.

    "Obecnie żadne państwo nie stanowi bezpośredniego zagrożenia wojennego dla Rosji" - uznała Rada Bezpieczeństwa. Nowa strategia jest konieczna w obliczu takich zagrożeń, jak "eskalacja konfliktów, przede wszystkim w ościennych regionach, ekspansja terroryzmu i rozwój broni masowego rażenia". 

    W dokumencie podkreślono, że "wpływowe koła polityczne w niektórych państwach uważają Rosję za przeszkodę i próbują stosować wobec niej metody propagandowe". W tekście nie sprecyzowano tych zarzutów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rosja: Rada Bezpieczeństwa za wzmocnieniem potencjału militarnego