Rosja wyłącza prąd na Krymie

opublikowano: 18-08-2017, 11:41
aktualizacja: 18-08-2017, 11:42

Rosyjskie Ministerstwo Energii rozpoczęło czasowe wyłączenia prądu na Krymie w celu uniknięcia przeciążenia systemu przesyłowego, donosi agencja Interfax.

Na początku tygodnia prąd wyłączono na dwie godziny ok. 100 tys. odbiorców na Krymie, co tłumaczono znacznym wzrostu poboru. Spowodowało go włączenie przez wielu mieszkańców półwyspu klimatyzatorów z powodu temperatury dochodzącej do 40 stopni Celsjusza.

Od anektowania Krymu przez Rosję w marcu 2014 roku dostawy prądu są stałym problemem na półwyspie. Rosja buduje dwie elektrownie na Krymie, aby uniezależnić go od dostaw energii z Ukrainy, ale problemem są sankcje obejmujące dostawę na półwysep zagranicznych technologii energetycznych. Niedawno wybuchła afera kiedy okazało się, że na Krym potajemnie wysłano dwie turbiny Siemensa. Niemiecki koncern w odpowiedzi ograniczył biznes w Rosji, a Unia Europejska nałożyła na Rosję nowe sankcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu