Rosjanie chcą kupić Walcownię Rur Jedność

KAP
opublikowano: 23-11-2007, 00:00

Ocieplenie relacji z Moskwą może pomóc Rosjanom w zakupie WRJ. Chyba że plany pokrzyżuje Roman Karkosik.

Ocieplenie relacji z Moskwą może pomóc Rosjanom w zakupie WRJ. Chyba że plany pokrzyżuje Roman Karkosik.

Rosyjska firma TMK złożyła ofertę na zakup Walcowni Rur Jedność (WRJ) — podała agencja Reuters. Obecny przetarg ruszył pod koniec maja i wtedy Rosjanie przystąpili do niego jako jedyni. Od lat starają się kupić polską walcownię.

— Być może po zapowiadanym przez obecny rząd ociepleniu stosunków z Moskwą transakcja dojdzie wreszcie do skutku — mówi anonimowo zaangażowana w ten projekt osoba.

Do tej pory Rosjanie proponowali za WRJ 37,5 mln EUR, teraz mówi się o 38 mln EUR (140 mln zł).

Prowadzące przetarg Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) nie mogło porozumieć się z Rosjanami, bo planowano konsolidację WRJ z Walcownią Rur Andrzej (WRA). Plany przejęcia i skonsolidowania obu walcowni miał też giełdowy inwestor Roman Karkosik, jednak nie mógł dogadać się z TFS w sprawie dokapitalizowania WRA. Ostatnio zaakceptował podwyższenie kapitału.

— Jeśli pojawi się na szansa na uzgodnienie ostatecznych warunków zmian właścicielskich w walcowniach Silesii, a analizy wykażą, że może to być opłacalna inwestycja, chętnie z niej skorzystamy — zapewnia Roman Karkosik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosjanie chcą kupić Walcownię Rur Jedność