Rosjanie liczą na porozumienie z Andorią

Paweł Janas
05-12-2003, 00:00

Od stycznia 2004 r. spółka Intrall zamierza produko-wać Lubliny na terenie upadłej DMP. Najpierw musi jednak porozumieć się z Andorią-Mot.

Konsorcjum Intrall z dominującym udziałem firm rosyjskich (Chimex, Kamaz) wygrało we wrześniu przetarg na zakup praw do produkcji aut dostawczych Lublin III. Od tego czasu trwał konflikt między zwycięskim konsorcjum a Andorią-Mot, odpowiedzialną za produkcję. Wygląda jednak na to, że strony się dogadają.

— Dopinamy porozumienie, na mocy którego Intrall będzie od stycznia produkował Lubliny. Dopracowania wymagają m.in. kwestie związane z przejęciem 350-osobowej załogi oraz odkupieniem części maszyn i urządzeń. Spodziewamy się, że kontrakt podpiszemy na początku przyszłego tygodnia — mówi mecenas Adam Chadaj, pełnomocnik konsorcjum.

Gąszcz problemów

Po przejęciu produkcji Andoria-Mot ma nadal prowadzić sprzedaż aut i dostarczać silniki. Zdaniem obu stron, raczej nie dojdzie do rozważanego przejęcia polskiej spółki przez Intralla. Nie brakuje jednak problemów.

— Nie wydaje mi się, żeby Intrall w pełni zdążył ruszyć z produkcją już od pierwszych dni stycznia. Nie zapoznał się jeszcze z całą skomplikowaną dokumentacją. Na razie to my dokonujemy zamówień na przyszły rok — mówi Leszek Targosz, szef sprzedaży Andorii-Mot.

Zgodnie z planem

To jednak nie wszystko. Dopiero w ubiegłym tygodniu zarejestrowano spółkę Intrall Polska. Trwa kompletowanie zarządu.

— Intrall nie przedstawił też planów dotyczących wielkości produkcji, co uzależnia m.in. od rozeznania rynków za wschodnią granicą — mówi osoba z branży.

Rosjanie nadal wierzą, że umowę z syndykiem uda mu się podpisać zgodnie z planem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosjanie liczą na porozumienie z Andorią