Rosjanie nie wierzą, że można wygrać z korupcją w ich kraju

IAR
18-08-2008, 09:02

Ponad połowa Rosjan - 57% - nie wierzy, by  można było wygrać z korupcją w ich kraju. Tylko niespełna jedna trzecia Rosjan - 29% - jest zdania, że korupcję można zwalczyć.

Z badań przeprowadzonych przez instytut „FOM” wynika, że 16 procent Rosjan jest przekonanych, iż wszyscy urzędnicy są skorumpowani. 46 procent uważa, że skorumpowanych urzędników jest większość, a kolejne 22 procent Rosjan wierzy, że tylko połowa urzędników dorabia do pensji pobierając nielegalnie pieniądze od obywateli.

Rosyjscy socjolodzy zauważają, że pogląd na korupcję jest taki sam u wszystkich grup społecznych. W ostatnich latach odpowiedzi dotyczące korupcji wśród respondentów praktycznie nie zmieniają się.

Z wcześniejszych badań wynika, że ponad połowa Rosjan chociaż raz w życiu dawała łapówki. Prawie co piąty obywatel przyznaje, że robi to często.

Łapówki najczęściej biorą pracownicy służby zdrowia, milicjanci z drogówki i pracownicy oświaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rosjanie nie wierzą, że można wygrać z korupcją w ich kraju