Rosjanie zainwestują 100 mln USD w CEDC

KZ
23-04-2012, 14:08

CEDC osiągnął porozumienie z Roust Trading, spółką kontrolowaną przez rosyjskiego miliardera Roustama Tariko. Kurs idzie mocno w górę.

Roust Trading kupi 5,1 mln akcji CEDC za w sumie 30 mln USD (5,25 USD za jedną akcję, to 16,80 zł; kurs na GPW rósł o godz. 14.00 o 10 proc. do 15 zł).

Ponadto Rosjanie wydadzą 70 mln USD na obligacje niepodporządkowane z terminem zapadalności 18 marca 2013 r. i oprocentowaniem na poziomie 3 proc., które mogą być wyemitowane przez CEDC.

Zobacz: CEDC informacja prasowa.pdf

- Po wielu miesiącach pracy nad tą transakcją, z zadowoleniem ogłaszamy, że dzisiaj zawarliśmy ostateczne umowy z Russian Standard dotyczące strategicznej inwestycji, będące odpowiedzią na nasze zobowiązania finansowe, które staną się wymagalne w bliskiej perspektywie. Ponadto, spodziewamy się dalszych negocjacji w sprawie połączenia naszych działalności w Rosji, a także innych efektów synergii, które mogą być osiągnięte z tego strategicznego sojuszu. Nasze partnerstwo z panem Roustamem Tariko oraz Roust Trading przyniesie CEDC korzyści nie tylko od strony finansowej i biznesowej. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu na rosyjskim rynku alkoholi, pan Tariko będzie stanowił też cenne wsparcie dla działań kierownictwa oraz Rady Dyrektorów zmierzających do umocnienia pozycji CEDC na rynku rosyjskim a także na rynkach międzynarodowych - powiedział William V. Carey, prezes i dyrektor Generalny CEDC.

- Cieszę się, że nasze rozmowy zaowocowały nowym, obiecującym sojuszem pomiędzy Russian Standard Corporation i CEDC. Podczas gdy globalny rynek alkoholi jest na ostatnim etapie konsolidacji, w Rosji proces ten dopiero się rozpoczyna. W efekcie klientom zostanie zaoferowany wyjątkowy wybór marek alkoholi wysokiej jakości, a z mniejszą liczbą uczestników rynek powinien stać się bardziej przejrzysty. Partnerstwo Russian Standard Corporation z CEDC powinno przynieść obu spółkom szereg efektów synergii: nie tylko powinniśmy stać się istotnym uczestnikiem rynku wódek we wszystkich kategoriach oraz wiodącym importerem napojów alkoholowych posiadającym w swojej ofercie jedne z najbardziej istotnych marek alkoholi klasy premium w Rosji i w Polsce, ale także powinniśmy dysponować bardzo wydajną infrastrukturą produkcyjną i dystrybucyjną w niedalekiej przyszłości, co powinno zwiększyć naszą konkurencyjność na światowych rynkach. Jestem przekonany, że powinniśmy być zdolni sprawnie zrealizować wszystkie etapy transakcji z CEDC - powiedział Roustam Tariko, założyciel i prezes Russian Standard Corporation.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosjanie zainwestują 100 mln USD w CEDC