Rosną ceny maksymalne chleba i produktów mlecznych nw Białorusi

DI, PAP
opublikowano: 05-09-2011, 21:57

Na Białorusi wzrosły w poniedziałek o 5 procent maksymalne ceny detaliczne chleba i innego pieczywa oraz mleka i  produktów mlecznych. Jak powiadomiło Ministerstwo Gospodarki, podwyżka jest wywołana koniecznością uniknięcia strat zakładów piekarniczych.

To kolejna podwyżka cen tych produktów w ciągu miesiąca. Ceny niektórych rodzajów chleba, mleka i kefiru podniesiono 11 sierpnia, także o 5 procent.

W sierpniu wzrosły na Białorusi ceny wołowiny i wieprzowiny, a od 1 września podwyższono akcyzę na alkohol (w zależności od rodzaju od 28-79 proc.) oraz wyroby tytoniowe. W ostatnich dniach podniesiono również niektóre opłaty komunalne. Jak podały w poniedziałek niezależne portale internetowe, w Mińsku znów podrożeją bilety komunikacji miejskiej - z 900 do 950 rubli (ok. 0,50 do 0,53 zł).

Niezależny tygodnik "Biełorusy i Rynok" komentując ostatnie podwyżki zauważa poniedziałkowym wydaniu, że podrożało nawet "to, bez czego ludzie nie przeżyją". Nawiązuje w ten sposób do słów prezydenta Alaksandra Łukaszenki, który mówił tak o chlebie, papierosach i wódce i podkreślał, że państwo pomaga produkującym je przedsiębiorstwom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rosną ceny maksymalne chleba i produktów mlecznych nw Białorusi