Rosną obroty, pensje idą w górę

Marta Biernacka, JI
03-10-2005, 00:00

O dobrego menedżera czy specjalistę coraz trudniej. Dlatego firmy płacą i będą płacić więcej.

Z badań AG TEST Human Resources, firmy doradztwa personalnego, wynika, że w 2005 r. pensje menedżerów wzrosły średnio o 4 proc.

W szczególnie dobrej sytuacji są pracownicy na wyższych i średnich stanowiskach kierowniczych w branży budowlanej. Dyrektorom sprzedaży wynagrodzenia wzrosły średnio o 6 tys. zł, a kierownikom działów sprzedaży o 2 tys. zł.

W świebodzickim Capricornie w 2005 r. płace specjalistów zwiększyły się o 3 proc. Na 2006 r. firma szykuje kolejne niespodzianki.

— Pensje specjalistów wzrosną o 7 proc., kierowników o 12 proc., a dyrektora zarządzającego o 20 proc. W 2004 r. wymieniliśmy dużą część kadry zarządzającej. Nowy jest też dyrektor, więc nie było wcześniej mowy o podwyżkach — mówi Dorota Kołodziejczak, dyrektor personalny w Capricornie.

W firmach z branży informatycznej zarobki menedżerów w działach IT wzrosły o ponad 1 tys. zł, ale o blisko 4 tys. zł spadły pensje kierowników działów sprzedaży.

— Podnieśliśmy płace na wszystkich stanowiskach średnio o 10 proc. — mówi Stefan Życzkowski, prezes Astora, krakowskiego dystrybutora m.in. systemów sterowania i komputerów przemysłowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka, JI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Rosną obroty, pensje idą w górę