Rosną przychody oraz notowania Elstar Oils

ANP
opublikowano: 15-06-2009, 00:00

Moce (produkcyjne)

Moce (produkcyjne)

są już z nimi, więc obroty

rosną. Mowa o Elstar Oils,

który rozbudził nadzieje

inwestorów.

Elbląski producent m.in. olejów rafinowanych i tłuszczów roślinnych dla przemysłu spożywczego po raz kolejny może pochwalić się wzrostem przychodów. W maju z podstawowej działalności wyniosły one 46,5 mln zł. Od początku roku sięgnęły 202,2 mln zł (bez uwzględnienia przychodów ze sprzedaży rzepaku). Po opublikowaniu komunikatu akcje spółki drożały nawet ponad 5 proc. Ostatecznie na zamknięciu za walor płacono 6,10 zł, o 7,6 proc. więcej niż w środę. Bardzo duże były też obroty akcjami Elstar Oils. Na piątkowej sesji wyniosły 17 mln zł, podczas gdy w poprzednich miesiącach sięgały średnio 560 tys. zł.

— Zrealizowaliśmy strategię, która m.in. zakładała rozbudowę mocy przerobowych w zakresie rzepaku. Czteroletni plan inwestycyjny zakończyliśmy w zeszłym roku. Mamy większe możliwości produkcji i choć przychody nie rosną gwałtownie, to jednak systematycznie — mówi Stanisław Rosnowski, prezes Elstar Oils.

Dla porównania, w kwietniu 2009 r. firma informowała, że przychody sięgnęły 41,5 mln zł, a miesiąc wcześniej 40,2 mln zł.

— Mamy nadzieję i taki plan, by tendencja wzrostowa utrzymała się w tym roku i kolejnych latach. Zakładam, że na koniec tego roku przychody będą większe niż na koniec 2008 r. O ile, nie mogę powiedzieć, ponieważ nie publikowaliśmy prognozy — dodaje Stanisław Rosnowski.

Na koniec ubiegłego roku Elstar Oils miał 576,3 mln zł skonsolidowanych przychodów i 13,8 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej. Po I kwartale tego roku sprzedaż grupy wyniosła 176,31 mln zł i 4,8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane