Rosną szanse na wzrosty

Sebastian Gawłowski
03-10-2003, 00:00

Kontrakty na WIG20 kontynuowały wzrosty. Wiara w powrót lepszych czasów dla posiadaczy długich pozycji jest bardzo mocna. Jeżeli zwyżki za oceanem będą kontynuowane, to kupujący mają szansę zakończyć tydzień w dobrych nastrojach. Najbliższym oporem jest 1535 pkt.

Znaczne wzrosty na rynku amerykańskim w środę podciągnęły w górę polski rynek terminowy. Kontrakty startowały 18-pkt luką hossy na poziomie 1510 pkt. Jeszcze przed startem rynku akcji futures zostały podciągnięte do 1519 pkt. Problem w tym, że zachowanie indeksu WIG20 w drugiej części sesji nie dało argumentów do dalszego wzrostu.

Po wysokim otwarciu WIG20 zszedł poniżej 1500 pkt przy pasywnym zachowaniu kupujących. Kontrakty również osłabły. Poziom otwarcia nie okazał się wystarczającym wsparciem, a silniejszy napór podaży zepchnął kontrakty do poziomu 1496 pkt. Pod koniec sesji znów uaktywnił się popyt, licząc na powtórkę wzrostu w USA. Choć początek sesji za oceanem był spadkowy, kontrakty na GPW na zamknięciu wyznaczyły sesyjne maksimum na poziomie 1527 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosną szanse na wzrosty