Rosnące kontrakty zapowiadają wzrosty na Wall Street

opublikowano: 18-05-2020, 13:42

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną dzięki umacniającemu się przekonaniu, że największa światowa gospodarka wraca do życia po hibernacji wymuszonej przez pandemię koronawirusa.

W USA przed sesją o ok. 2 proc. drożeją akcje największych spółek motoryzacyjnych: General Motors i Forda, które szykują się do wznowienia produkcji w swoich północnoamerykańskich fabrykach. Dalszy wzrost ceny ropy, która jest już najdroższa od 2 miesięcy, przekłada się na popyt na akcje gigantów naftowych: Exxon Mobil i Chevron, których akcje drożeją o 2,5-5,0 proc. Apple lekko drożało po tym jak ogłosiło ponowne otwarcie ponad 25 sklepów w USA w tym tygodniu.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na średnią Dow Jones i na S&P500 rosły o 1,5 proc., a kontrakt na Nasdaq 100 szedł w górę o 1,2 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane