Rosneft: przejęcie naszych aktywów w Niemczech jest nielegalne

opublikowano: 17-09-2022, 12:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Państwowy rosyjski koncern naftowy Rosneft uznał za nielegalne przejęcie przez państwo jego spółek w Niemczech i rozważa działania mające chronić jego aktywa, donosi Bloomberg.

W piątek rząd Niemiec ogłosił przejęcie spółek kontrolowanych przez Rosneft, w tym trzech należących do nich rafinerii, w celu ochrony systemu energetycznego kraju w związku ze zbliżającym się terminem embargo na rosyjską ropę.

Rosneft skarży się, że oznacza to pozbawienie go aktywów, w które zainwestował 4,6 mld EUR w celu zbudowania zdolności przerobu ropy. Spółka ogłosiła, że „rozważy wszystkie możliwe działania chroniące jej akcjonariuszy, w tym wystąpienie na drogę prawną”. Rosneft jednocześnie zadeklarował „gotowość dyskusji możliwych parametrów nowych kontraktów pod warunkiem gwarancji płatności za dostarczone surowce”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane