Rośnie flota współdzielonych aut w Poznaniu

  • PAP
opublikowano: 17-01-2018, 20:56

50 samochodów hybrydowych Easyshare, które można wypożyczać na minuty trafi w przyszłym tygodniu na ulice Poznania. Docelowo flota współdzielonych aut tego operatora w stolicy Wielkopolski liczyć będzie 200 pojazdów.

Na razie poznaniacy będą mieli do dyspozycji w sumie 100 aut Easyshare; docelowa liczba ma być osiągnięta w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Do skorzystania z auta, które można wypożyczyć na minuty potrzebna jest aplikacja zainstalowana w smartfonie. System działa w oparciu o auta ekologiczne - toyoty elektryczne i hybrydowe o niskiej emisji.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało w środę, że w tym tygodniu oficjalnie zakończono testy aplikacji, która pozwala na wypożyczenie hybrydowych aut. W testach wzięło udział ponad 800 osób, które przez ponad miesiąc sprawdzały, jak funkcjonuje system.

By wypożyczyć samochód należy pobrać aplikację na smartfona i poprzez nią zarejestrować się w systemie. Po rejestracji aplikacja pozwoli znaleźć najbliższy samochód na mapie Poznania i zarezerwować go. Samochody otwiera się za pomocą aplikacji.

List intencyjny ws. stworzenia dla mieszkańców Poznania możliwości korzystania z usługi współdzielenia aut, czyli car-sharingu firma Easyshare podpisała z miastem w listopadzie ub. roku.

Poznański magistrat podkreślił, że wypożyczonym autem łatwiej jest zaparkować w centrum miasta: Poznań wyznaczył specjalne miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania i poza nią. Użytkownik nie ponosi też kosztu parkowania pojazdów; za parkingi płaci firma carsharingowa.

Usługa spółki Easyshare jest kolejną, dzięki której w stolicy Wielkopolski mieszkańcy mogą na minuty wypożyczyć samochód. Na początku października swoją ofertę dla mieszkańców Poznania zaprezentowała także firma Traficar. Obecnie po ulicach miasta jeździ 150 aut tego operatora. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane