Rośnie grono optymistów

Artur Szymański
opublikowano: 30-12-2004, 00:00

Przewaga posiadaczy długich pozycji nie podlegała w środę dyskusji, chociaż początek notowań kontraktów był raczej niemrawy. Pomogły jednak już pierwsze minuty handlu na rynku kasowym, gdzie WIG20, czyli instrument bazowy dla najpopularniejszej serii futures, szybko piął się do góry. Graczom na rynku terminowym nie pozostało nic innego jak podążać z trendem.

Przez cały dzień wzrostu marcowej serii kontraktów towarzyszyła rosnąca liczba otwartych pozycji (LOP), bo rośnie grono optymistów. Dopiero tuż przed samym zamknięciem LOP nieco spadła, ale to naturalne, że część graczy nie chce na noc pozostać z otwartymi pozycjami. Perspektywy na dwie ostatnie sesje roku są bardzo dobre. Wydaje się, że kupujący doprowadzą do poprawienia tegorocznych rekordów hossy.

Najpopularniejsza seria kontraktów, FW20H5, zakończyła środę na poziomie 1971 pkt, po pokonaniu oporów przy 1950, 1954 oraz 1970 pkt. Naruszenie tego ostatniego ma szczególne znaczenie, bo zapowiada dalsze wzrosty do 1992 pkt. W pierwszych dniach stycznia należy się spodziewać testu psychologicznej bariery 2000 pkt, a po jej ewentualnym pokonaniu wzrost powinien wynieść kontrakty 11 pkt wyżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy