Rośnie grono polskich czempionów

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 08-06-2011, 06:28

Kadra jest najważniejsza - uznały firmy, których światową ekspansję chce wspierać stolica Dolnego Śląska, którą dowodzi Rafał Dutkiewicz.

Jak przyciągnąć z Polski i zagranicy najlepszych menedżerów i pracowników technicznych, jak wygrać z zagranicznymi korporacjami walkę o utalentowanego pracownika i jak dostosować poziom absolwentów szkół średnich technicznych i zawodowych - oto główne wyzwania stojące przed wrocławskimi firmami, które miasto zaprosiło do pilotażowego programu "Polscy czempioni".

O "Polskich czempionach" pisaliśmy w lutym (KLIKNIJ>>). Od tego czasu ich liczba urosła do ośmiu firm: AB, Hasco-Lek, Koelner, Impel, REC Global, Selena, TelForceOne i Toya (szczegóły w ramce), odbyło się 17 spotkań i trzygodzinny warsztat z uczestnikami programu, a w ubiegłym tygodniu prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz oficjalnie konsultował z prezesami program podczas uroczystej kolacji.

- Przeznaczyliśmy na program 1 mln zł. To na początek. ARAW będzie próbować pozyskać finansowanie również z innych źródeł, na przykład z funduszy unijnych - mówi Rafał Dutkiewicz.

Ministerstwo Gospodarki obiecuje, że za dwa lata znajdzie pieniądze dla wrocławskiego projektu

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu". Kup online!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane