Czytasz dzięki

Rośnie grupa Arcusa

ZK
opublikowano: 14-03-2008, 00:00

Spółka przejmuje T-matic Systems. To druga akwizycja w tym roku, więc w wakacje można oczekiwać korekty prognoz.

Spółka przejmuje T-matic Systems. To druga akwizycja w tym roku, więc w wakacje można oczekiwać korekty prognoz.

3,5 mln zł ma kosztować 55 proc. T-matic Systems, firmy specjalizującej się w telematyce, czyli systemach pozwalających optymalizować rozliczenia, transport i logistykę. Arcus, giełdowy dostawca zintegrowanych systemów zarządzania dokumentami, kupi ten pakiet od członków zarządu T-matica.

— Transakcja powinna zostać sfinalizowana do 30 czerwca — mówi Bartłomiej Żebrowski, prezes Arcusa.

Powstały w 2006 r. T-matic miał w 2007 r. 4,5 mln zł przychodów i 0,5 mln zł zysku. Na ten rok zapowiada odpowiednio 8,5 mln zł i 2 mln zł. W 2010 r. sprzedaż ma sięgać 24 mln zł.

To druga akwizycja Arcusa w tym roku za pieniądze z oferty publicznej. W lutym firma zawarła umowę przejęcie Copi (przechowywanie i ochrony informacji), które na ten rok prognozuje 2 mln zł zysku przy 68 mln zł sprzedaży. Finalizacja zakupu spodziewana jest w połowie roku. Wtedy Arcus pokaże nową prognozę na 2008 r. Obecna, bez uwzględnienia przejęć, zakłada 120 mln zł przychodów i 8 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane